Váš nákupní košík:
počet produktů:0
cena nákupu:0 Kč

L-ARGININ

  • Dostupnost: Do 2 týdnů
  • Cena:679 Kč
ks

L-ARGININ

L-Arginin: Základ pro mnoho fyziologických procesů!

  • 500 mg, 100 kapslí
  • Pomáhá podporovat optimální hojení ran.
  • Usnadňuje nárůst svalové hmoty a zároveň omezuje ukládání tuků.
  • Pomáhá udržovat zdravou hladinu cholesterolu.
  • Podporuje kardiovaskulární zdraví.

 

Co je L-Arginin a odkud pochází?

L-Arginin je semi-esenciální aminokyselina. Je stavební složkou bílkovin, které jsou zodpovědné za nesčetné množství fyziologických funkcí. Je známým prekurzorem plynného oxidu dusičitého (NO2). L-Arginin je aminokyselina, kterou tělo nedokáže samo vytvářet. Proto je důležité konzumovat potraviny, které jsou na L-Arginin bohaté.

L-Arginin se nachází ve vysokých koncentracích v ořechách a semenech jako jsou arašídy nebo mandle. Také může být přítomen v čokoládě a rozinkách.

Co L-Arginin dělá a jaké jsou vědecké důkazy, které to potvrzují?

L-Arginin je nezbytný pro uskutečnění mnoha fyziologických procesů. Tyto fyziologické procesy zahrnují hormonální sekreci, zvýšení produkce růstového hormonu, odstranění toxických a odpadních látek z těla a obranu imunitního systému. Vzhledem k tomu, že L-Arginin je prekurzorem oxidu dusičitého, který je zodpovědný za rozšíření cév, je často používán pro podporu zdravé sexuální funkce.

Doplňky stravy obsahující L-Arginin se v poslední době staly populární díky schopnosti argininu produkovat oxid dusičitý, schopnosti odstraňovat volné radikály, jakož i podporovat svalové buňky, uvolňovat růstový hormon, podporovat zdravou hladinu cholesterolu a zvýšení metabolismu tuků. L-Arginin pomáhá regulovat hladinu solí v těle. Z tohoto důvodu by se o něj měli zajímat kulturisté při soutěžích, protože zadržování vody pod kůží může způsobit její hladkost, nafouklost a vybledlost. Schopnost l-argininu vázat dusík je v kulturistice i vědeckých komunitách dobře známá. Také se předpokládá, že L-Arginin je velmi důležitý pro růst svalů kvůli jeho vasodilatační schopnosti, stejně jako kvůli schopnosti účastnit se syntézy proteinů.

Kdo potřebuje L-Arginin a jaké jsou některé příznaky jeho nedostatku?

Všichni. Skupiny lidí, které zejména potřebují L-arginin, jsou rostoucí děti, kojenci, sportovci, lidé s obezitou nebo nadváhou a starší osoby. U dospělé populace je L-Arginin považován za neesenciální aminokyselinu. Naopak u dětí je L-Arginin nezbytný k ochraně a rozvoji dospívajícího imunitního systému.

Osoby, které se zotavují z nějakého zranění, mohou těžit z doplňkového L-Argininu, protože poptávka po něm se v době zranění a léčby zvyšuje. Osoby trpící nízkým sexuálním zdravím mohou mít z L-Argininu také užitek v důsledku jeho vlastností. L-Arginin se podílí na zvýšení průměru cév, což umožňuje zvýšení průtoku krve až k zúženým oblastem.

L-Arginin představuje přínos pro tvrdý trénink sportovců. Dodání L-Argininu potravními doplňky může posílit imunitní systém, což umožní sportovcům trénovat více a vyloučí to nepříznivé účinky malých zdravotních problémů spojených s přetrénováním. Sportovci, kteří přestávají používat androgenní přípravky nebo přípravky pro nárůst svalové hmoty mohou mít z doplňkového užívání L-Argininu prospěch, protože steroidy často vedou k hypertenzi a hromadění špatného cholesterolu. Je prokázáno, že L-Arginin pomáhá tyto následky zvrátit. Díky schopnosti L-Argininu zvyšovat hladinu růstového hormonu, schopnosti podporovat oxidaci lipidů, schopnosti snižovat krevní tlak a arteriální plak může být doplňkové užívání L-Argininu prospěšné u osob s nadváhou nebo obezitou.

Jaké množství L-Argininu by mělo být užíváno, a vyskytují se nějaké vedlejší účinky?

Jedinci se srdečními poruchami nebo léčící se na psychiatrii by se před započetím užívání měli poradit se svým lékařem. Je možné předávkovat se jakýmkoliv produktem obsahujícím nějakou aminokyselinu. Předávkování L-Argininem může vést k průjmu, slabosti a nevolnosti. Přesné množství denní dávky nebylo dosud stanoveno, proto je nejlepší využít tzv. „mapování tolerance“.

Užívejte malou dávku po dobu jednoho týdne, zaznamenejte východy a vedlejší účinky a zvyšujte dávku, dokud nejsou účinky maximální a vedlejší účinky minimální. Postupem času se tyto ukazatele přiblíží a získáte tak optimální množství dávky. Tento proces je podobný „mapování receptoru“ u kulturistů, kteří používají inzulin a steroidy.

Spousta proteinových prášků na trhu je obohacena o aminokyseliny, včetně L-Argininu. S ohledem na to je potřeba věnovat zvláštní pozornost tomu, jaké množství L-Argininu přijímáte z těchto jiných zdrojů. Pokud se při dodržení výše uvedeného postupu necítíte dobře, je nejlepší postupovat podle pokynů předepsaných na štítcích produktů.

 

L-ARGININ - SLOŽENÍ

Užívaná dávka: 1 kapsle

Dávek v balení: 100

Množství v jedné dávce:

  • L-Arginin 500mg

 

Další ingredience: celulóza, rýžová mouka, magnesium stearát

Hmotnost balení: 70g

Veganský produkt

 

L-ARGININ - POKYNY

Užívejte jednu (1) nebo více kapslí denně nalačno.

Upozornění: Přípravek není vhodný pro děti, diabetiky nebo jedince s oparem. Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se se svým lékařem, než začnete produkt užívat. UCHOVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ. Skladujte na chladném a suchém místě. Neužívejte tento produkt, pokud je ochranná folie porušená.

 

DOVOZ ZDARMA

Při nákupu nad 1.500 Kč
a platbou bankovním převodem

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
NEWSLETTER
PŘIHLÁŠENÍ
NOVÉ PRODUKTY

MELATONIN KRÉM

581 Kč

Cranberry - Brusinka

578 Kč

Goji Berry

429 Kč

Resveratrol

799 Kč

Açaí

429 Kč

MAQUI BERRY

539 Kč
NAPOSLEDY ZOBRAZENÉ PRODUKTY

Žádné zobrazené produkty